هنرستان کاردانش صبا
 
 
۱۳٩٠/٩/۱٩ :: ٤:۳٩ ‎ب.ظ ::  نويسنده : هنرستان کاردانش صبا

نویسنده:مریم پاکزاد


نگران نباشید....این یک شعار نیست! این حرفیاست که دانشمندان علم تغذیه و گیاه شناسی میزنند و برایش دلیل هم دارند. دانه کاج منبع سرشاری از «اسید پینولئیک» است که با تحریک هورمون ها باعث کاهش اشتها میشود.
تصور کنید یک روز رفتهاید میوه فروشی و می گویید: «ببخشید آقا میوه کاج دارید؟»

صاحب مغازه، یک نگاه میوه فروش اندر مشتری نما به شما میاندازد و توی دلش میگوید:«لابد بچگی هایش زیاد کارتون بنر و رامکال میدیده!»جوابتان را نمیدهد.

شما توی دلتان می گویید:«چرا اینجوری نگاه کرد؟ نکند چشمهایش همیشه همینجوری است!»

 ولی نه؛ او به طرز عجیبی شما را نگاه کرد چون مثل خیلی های دیگر نمیداند که میوه کاج هم خوراکی است و خواص زیادی دارد... البته بنی آدم معمولاً دانه این میوه را ابتیاع می کنند!

رومیان باستان برای تهیه یک نوع کیک به نام«کیک مسطح» از دانه کاج استفاده می کردند.حالا نوادگان آنها روی بعضی از پیتزاهایشان کمی از آن می ریزند.

دانه کاج، در رژیم غذایی بسیاری از مردم دنیا جایگاه ویژهای دارد.مثلاً یک غذای لبنانی به نام «قبه» از گوشت گوسفند، گندم پرک و دانه کاج درست می شود.

«دانه کاج بخورید، لاغر شوید»

نگران نباشید....این یک شعار نیست! این حرفیاست که دانشمندان علم تغذیه و گیاه شناسی میزنند و برایش دلیل هم دارند. دانه کاج منبع سرشاری از «اسید پینولئیک» است که با تحریک هورمون ها باعث کاهش اشتها می شود.

منیزیم موجود در دانه کاج، جذب کلسیم را در بدن افزایش می دهد و استحکام دندانها و استخوانها را زیاد می کند.در ضمن منیزیم به اتفاق پتاسیم موجود در این دانه، باعث حفظ سلامت قلب و تنظیم فشار خون هم می شود.


موضوع مطلب :


درباره وبلاگ
هنرستان کاردانش صبا

RSS Feedدر اين وبلاگ
در كل اينترنت


LOOP="TRUE">