هنرستان کاردانش صبا
 
 
۱۳٩٠/۸/٢٢ :: ۸:٠٠ ‎ب.ظ ::  نويسنده : هنرستان کاردانش صبا

 

 این مطلب در مورد تحقیقات چاپ بر روی پارچه بحث می‌کند. روش DIP نوآوری
جدید در صنعت چاپ بر روی پارچه می‌باشد و به منظور بدست‌آوردن نمونۀ چاپی بوجود آمده است. این روش در مورد چاپ‌های انبوه ارزان‌‌قیمت می‌باشد و کسانیکه می‌خواهند در این صنعت فعالیت کنند در ابتدا بایستی این روش چاپ را به کار برند. برای پیدا کردن روشی که پیشرفت در این صنعت را موجب می‌شود بایستی با مدیران ارشد در بسیاری از شرکت‌های معتبر مشورت شود. شرکت‌های تولیدکننده و توزیع‌کننده تجاری می‌توانند مشاوره‌های مؤثری را در این زمینه ارائه دهند. این مشاوره‌ها اغلب در مورد نوآوری‌های ارتباطات تجاری و رابطۀ بین محصول ایده‌آل و محصول موجود بازار
می‌باشد.

 

مقدمه

 بسیاری از نو‌آوری‌های جدید باعث پیشرفت صنعت چاپ و بسته‌بندی شده‌اند. در واقع نوآوری‌ها و طرح‌‌های جدید یک امر ضروری برای بدست آوردن برتری رقابتی می‌باشد. در هر حال بسیاری از تحقیقات انجام شده در این مورد باعث گسترش شبکه‌های تجاری شده است. این مقاله موانعی که در این صنعت وجود دارد را به تصویر در می‌آورد. در آن بسیاری از نکات لازم برای پیشرفت صنعت چاپ پارچه به وضوح توضیح داده شده است. تکنولوژی مرکبی در بسیاری از شرکت‌های چاپ و طراحی گرافیکی مورد نیاز است و هم اکنون این تکنولوژی در رابطه با چاپ پارچه مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از این تکنولوژی چاپ می‌توان در زمان و هزینه صرفه‌جویی کرد. بنابراین، تحقیقات در مورد صنعت DIP بسیار ضروری و راه‌گشا خواهد بود. شما در این مقاله همچنین با اصول کلی صنعت چاپ بر روی پارچه آشنا خواهید شد و اطلاعات بیشتری در مورد شبکۀ توزیع این صنعت بدست خواهید آورد. این مقاله تحقیقات نوآوری‌های گوناگونی را در این صنعت در مراحل مختلف چاپ و بسته‌بندی به وجود خواهد آورد. یکی دیگر از مواردی که در اینجا بیان می‌گردد این است که نوآوری‌های انجام شده باعث سودآوری در مقیاس وسیعی خواهد بود. در این مقاله نخست تاریخچۀ مختصر از صنعت چاپ پارچه ذکر خواهد گردید سپس روش DIP و کاربرد آن مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در ادامه بعضی از یافته‌های علمی مورد تجزیه و تحلیل قرار خواهند گرفت.

 

نظریه‌های تئوری

 

 آقای راجرز با در نظر گرفتن محصول نهایی چاپ، نوآوری و پیشرفت را یک ایده یا پدیده جدید می‌نامد. طبق نظر ایشان تکنولوژی به معنی پیشرفت در روش‌ها و دستگاه‌ها می‌باشد که باعث گسترش توانمندی‌ها و امکانات پیشرفته برای انسان‌ها می‌شود. با در نظر گرفتن محصول تولیدی و گروه متخصصین نوآوری را می‌توان به سه گروه اصلی تقسیم‌بندی کرد. در گروه اول می‌توان نوآوری‌هایی را ذکر کرد که باعث ارتقاء کیفیت محصول می‌شوند. گروه دوم پیشرفت‌هایی خواهد بود که در امکانات و دستگاه‌ها بایستی به وجود آورد. گروه آخر راه‌‌حل‌هایی خواهد بود که در سیستم مدیریت و کارکنان بایستی پدید آورد. هرچند این عوامل از لحاظ تئوری می‌توانند جداگانه بررسی شوند ولی در عمل این گروه‌ها بسیار با یکدیگر مرتبط‌اند. به منظور آشنایی بیشتر، نوآوری یا پیشرفت تئوری را می‌توان به عنوان نوعی طراحی در نظر گرفت ولی از لحاظ عملی این طرح‌ها با یکدیگر بسیار مرتبط هستند و تغییر در یک قسمت باعث تغییر در کل قسمت‌ها خواهد شد.

 موضوع مطلب :


درباره وبلاگ
هنرستان کاردانش صبا

RSS Feedدر اين وبلاگ
در كل اينترنت


LOOP="TRUE">